Wydrukuj tę stronę
środa, 15 maja 2013 13:33

„OSZUKANE” - Historia, która nie miała prawa się zdarzyć. Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

oszukaneHistoria podmienionych w szpitalu sióstr nie tylko diametralnie zmieniła życie dwóch rodzin, ale też poruszyła całą Polskę. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film „Oszukane", z doskonałą Katarzyną Herman („Kochaj i tańcz") i Arturem Żmijewskim („Mój rower").

„Oszukane to historia o dojrzewaniu. Każda z kobiet w tej historii musi przejść przez próbę, która pokaże, czy potrafi kochać, wybaczać. I matki, i córki buntują się wobec tego, co je spotkało, każda z nich została jakoś oszukana" – tłumaczy producentka filmu, Krystyna Lasoń.
„Oszukane" to kino, w którym odnajdzie się każdy. Bo pokazuje jak nieprawdopodobną siłę potrafi znaleźć w sobie człowiek, gdy los wystawia go na wielką próbę. W emocjach bohaterów odnajdzie się wielu z nas. „Film stawia takie pytania, które ważne są zarówno dla bardzo młodych widzów, jak i dla całkiem dojrzałych: kim jestem, kogo kocham, kto jest dla mnie najważniejszy, co zrobię, gdy stracę tę najważniejszą na świecie osobę." – dodaje producentka.
W roli bliźniaczek zobaczymy autentyczne siostry – Karolinę Chapko („Yuma") oraz Paulinę Chapko („Sala samobójców"). Rodziców, którzy ponoszą największy koszt pomyłki sprzed lat zagrają: Katarzyna Herman, Artur Żmijewski oraz Ewa Skibińska.

Czytany 8139 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 maja 2013 14:09